Blog

Şile Klima Tamiri

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Şile klima tamiri hizmetlerinde yaza özel kampanyalarla klima bakım ve onarımları yapılıyor. Klimalardan yaz aylarında en verimli soğutmayı alabilmek için periyodik bakımlarının yapılması önemlidir.

Özellikle son dönemde yaşanan salgın sebebiyle klimaların temizliği hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir. Klimalar sıcak havalarda serinlemenin elitbahis giriş en hızlı ve kolay yolu olarak kullanılmaktadır. Klimalar soğutma yanında soğu havalarda ısıtma amaçlı da kullanılmaktadır. Ancak klimalardan her ne şekilde yararlanılırsa yararlanılsın kaliteli bir hava elde etmek için yapılması gereken en önemli işlem periyodik olarak bakımlarının yapılmasıdır.

Klimaların markasına göre eğitimini almış deneyimli ekipler tarafından bakımlarının yapılması hem hava kalitesini artırmakta hem de klimanın ömrünü uzatmaktadır. Şile klima tamiri hizmetlerinde her marka klima konusunda eğitimli personeller görevlendirilerek klimanıza tamir ve bakım hizmeti sunulmaktadır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Şile klima tamiri hizmetleri müşterilerine özel kampanyalarla bakım hizmetlerini sunarken adreslerinize kadar gelerek klima cihazlarının bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Deneyimli ekipler klimaların filtre temizliği, kanal ve panel temizliğini yaparak motor bakımı gerçekleştiriyor. Klimalarda soğutmayı sağlayan en önemli husus olan klima gazının kontrolleri de özel cihazlarla yapılmaktadır.

Klima gaz seviyesi eksilen klimaların gaz dolumları da yapılmaktadır. Her marka klima konusunda eğitimli ekiplerden klimanızın markasına göre uzmanlaşan personeller klimalarınıza eksiksiz bir bakım işlemi gerçekleştiriyor. Klima tamir işlemleri de garantili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Buna değişen parçala ek garanti süreleri de verilerek müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Klima Bakımı Neden Önemli?

Klimalar ortamda bulunan havayı soğutarak tekrar ortama geri göndermektedir. Soğutma işlemi için ortamdan alınan hava soğutulduktan sonra filtrelerden geçmektedir. Dolayısıyla havada bulunan toz, is, bakteri ve tüyler zamanla filtrelerde birikerek havanın kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır.

Havada bulunan atıklarla tıkanan filtreler bir süre sonra bu işlevini yerine getiremeyerek bakteri ve tozların ortama geri dönmesine sebep olmaktadır. Bununla birlikte klima gazlarının eksilmesi havanın soğutulması için daha fazla enerji tüketimine yol açmaktadır.

Çünkü klima gazının eksilmesi cihazın daha uzun süre çalışarak istenilen soğutmayı yapmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple klimalardan temiz bir hava almak ve klimaların daha çok enerji tasarrufu sağlaması için bakımlarının yapılması önemlidir. Şile klima tamiri hizmetleri deneyimli ekipleriyle klimalarınızdan hijyenik bir soğuk havanın daha ekonomik bir şekilde elde edilmesini sağlıyor.

Klima Bakımında Yapılan İşlemler

Her klima markasının bakımında farklı bir işlem uygulanmaktadır.

 Cihazların yapısı birbirinden farklı olsa da genel olarak uygulanması gereken bakım hususları şöyledir;

  • Filtrelerin değişimi
  • Klima gaz ölçümü
  • Panellerin temizliği
  • Motor temizliği ve bakımı
  • Hava kanallarının temizlenmesi

Şile klima tamiri hizmetlerinde klimaların markasına göre parça değişimlerinde orijinal parçalar kullanılmaktadır. Bununla birlikte klima temizliği yapılırken özel ürünler kullanılmaktadır.

Author

Gökhan Esa

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir