İklimlendirme sistemleri olarak kullanılan klimalar, birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Konforlu yaşam alanı oluşturmak için yaz ayının sıcaklarından, kış ayının soğuklarından klima ile kurtulma tercihini kullanabilirsiniz. Esa Teknik Servis İstanbul ve tüm ilçelerine klima teknik servisi çatısı altında klima sökme takma hizmeti veriyor.

Klima sökme takma işlemleri için servis talebinde bulunduğunuzda, uzman ekipleri ile sizlere yardımcı oluyorlar. Yeni bir klima aldığınızda, en uygun yere hem iç ünitesinin hem de dış ünitesinin güvenli ve kontrollü bir şekilde takılması gerekiyor. Bu işlemleri, teknik personelleri ile yapıyorlar. Taşınma, ya da klima cihazını değiştirme gibi durumlarda da klima sökme (demontajı) servis hizmetini yine güvenli bir şekilde veriyorlar.

Klima Montajı

Yeni bir klima aldığınızda ya da başka bir yerden söktürdüğünüz klimayı, yeni yerine montajını yaptırmak istediğinizde, mutlaka güvenilir servis hizmetleri olan Esa Teknik Servisten yardım almalısınız. Klima montajı, belirli standartlara göre yapılmalıdır. Klima servisi hizmetlerinde vermiş oldukları hizmet alanı içerisinde klima sökme takma işlemleri de bulunmaktadır.

Servis talebinde bulunan müşterilerine montaj için teknik ekiplerini göndererek, en iyi şekilde hizmetin verilmesini sağlıyorlar. Klima montajında, iç ünitenin ve dış ünitenin yerleştirileceği yerlerin doğru belirlenmesi, cihazın verimli çalışmasına etki edecektir. Müşterilerine, ürünlerini kendilerine güvenli şekilde teslim edebileceklerini ve kendilerinin tüm montaj işleminin kısa sürede yapılarak, kullanılır duruma getireceklerini belirtiyorlar.

Klima Sökme Takma Ücretleri

İstanbul merkez ve tüm ilçeleri genelinde verdikleri, klima servisi hizmetlerinde her zaman en uygun fiyat seçenekleri ile hizmet verdiklerini belirtiyorlar. Uygun fiyatlarla klima servisi hizmetlerini verirken hizmet kalitesinden de ödün vermemeye gayret ediyorlar. Klima sökme takma işlemlerinde, müşterilerine sundukları fiyat seçenekleri klima tipine göre değişiyor.

Büyük iş yeri gibi yerlerde, birden fazla klima sökümleri toplu olarak yapılacağı için bu işlemlere daha uygun fiyatlı teklif veriyorlar. Klima sökme işleminden sonra farklı bir yere montajı varsa müşterilerine ona göre fiyat seçenekleri sunuyorlar. İstanbul’da klima servis hizmetlerini en uygun fiyatlarla kendilerinin sunduğunu özellikle belirtiyorlar.

Klima Sökme İşlemi

Klima demontajı basit gibi görünse de mutlaka uzman ekiplerden yardım alınmalıdır. Klima konusunda tecrübeli olan teknik ekipleri ile istenilen tüm hizmetleri veriyorlar. Klima demontajı işlemlerinde, sökme işlemine başlamadan önce klimanın soğutucu gazı toplaması beklenmelidir. Gazın emniyetli bir şekilde toplanabilmesi için soğuk çevirme moduna alınmalıdır.

Klima elektrik bağlantısı kapatılır ve dış ünite ile bağlantıyı sağlayan boruların bağlantıları kesilir. Sökme işleminde, borular kör tapa ile kapatılır. İç ünite bağlantıları söküldükten sonra yerinden çıkartılır. Yeni bir klima takılacaksa, askı aparatı sökülmez. Sökülen klima başka yere takılacaksa askı aparatı da sökülür ve yeni yerine yine güvenli bir şekilde takılır. Tüm bu işlemler için tecrübe bilgi gerekmektedir. Esa Teknik Servis uzman ekipleri ile tüm klima tiplerinin sökme işlemlerini yapabiliyor.