Klima ismi verilen cihazlar yaz ve kış aylarında soğutma ve ısıtma hizmeti veriyorlar. Ancak klimaların görevini yerine doğru şekilde getirebilmesi için montajlarının doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde yanlış çalışmaya bağlı olarak rahatsızlıklar yaşanabiliyor. Bunun için kişilerin klima montajları için profesyonel yardım alması gerekiyor. Bu ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olan Esa Teknik Servis, klima teknik servisi çatısı altında klima montaj için İstanbul’da hizmet veriyor. Evlerde veya iş yerlerinde kullanılacak klimaların iç ve dış montajlarının talep edilen günde gerçekleşmesini sağlıyor.

İstanbul İlçeleri İçin Klima Montajı

Klimaların sorunsuz çalışabilmesi için çalışan Esa Teknik Servis İstanbul’da bulunan tüm ilçelerde klimalarının montajı için yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaşıyor. Aynı gün hizmet verme prensibinde olan Esa Teknik Servis montaj üzerine çalışan elemanlarını verilen adrese göndererek klimaların sorunsuz bir şekilde kurulup çalışır hale getirilmesini sağlıyor. Montaj işlemini tüm güvenlik önlemlerini alarak gerçekleştiriyor. Bu sayede istenmeyen kazaların yaşanmasına engel oluyorlar.

Klimaların Montajında Gerçekleştirilen İşlemler

Klimaların montajları için İstanbul’da ikamet eden kişilere hizmet veren Esa Teknik Servis bu hizmetini montaj konusunda uzman elemanları yardımıyla gerçekleştiriyor.

Montaj elemanları klimalar için şu işlemleri gerçekleştirerek klimaların ortama uygun ve sorunsuz çalışmasını sağlıyorlar;

  • Klima iç ünitesinin uygun yere montajının yapılmasını sağlıyorlar.
  • Klima dış ünitesinin dış etkilerden ve hava koşulundan olumsuz etkilenmemesi için en uygun yere montajını yapıyorlar.
  • Klimaların çalışmasını ve tahliye işlemleri için borularının bağlantılarının doğru şekilde yapılmasını sağlıyorlar.
  • Klima için gerekli olan gaz basıncının kontrolünü gerçekleştiriyorlar. Basınç ihtiyacının olduğunun anlaşılmasıyla da basınç yüklemesi yapıyorlar.
  • Klimanın akım ayarlarının ve şebekesinin kontrolünü gerçekleştiriyorlar.

Montaj için bu hizmetleri gerçekleştiren Esa Teknik Servis montajın tamamlanmasının ardından klimanın farklı ayarlarda çalışmasını sağlayarak bir sorun olup olmadığının kontrolünü yapıyor. Klimanın olması gerektiği gibi çalıştığının anlaşılmasıyla da montaj hizmetini bitiriyorlar.

Bütçeye Yardımcı Klima Montaj Hizmeti

Esa Teknik Servis İstanbul’da yaşayan insanların satın aldıkları klimaların kısa sürede özelliklerine uygun olacak şekilde montajlarının yapılmasını sağlıyor. Bu sayede klimalar verimli çalışıyor. Ayrıca yanlış montaj sorunları sebebiyle kişiler sürekli olarak servis çağırma ihtiyacı duymuyorlar. Böylece de sorunsuz çalışan klimalarının ömrünü uzatmış oluyorlar. Bir kere yaptırdıkları doğru montaj sayesinde tamirci veya servis çağırmadıkları için bütçelerine yardımcı olan bir hizmet almış oluyorlar.

Klima Türlerine Uygun Hizmet

Klima montajlarını gerçekleştiren Esa Teknik Servis montaj işlemi öncesinde klimanın türünün tespitini yapıyor. Ardından da klima türüne uygun olarak yer, çalışma ve tüm etkenleri düşünerek montajının gerçekleşmesini sağlıyor.

Böylelikle türe uygun olmayan montaj sebebiyle çalışmama, yanlış çalışma veya arıza sorunlarının önüne geçiyor. Ev ve iş yerleri için montaj hizmeti veren Esa Teknik Servis ayrıca klimalarda bir marka arayışında da olmuyor. Yeni model veya daha eski model fark etmeden montaja ihtiyaç duyan tüm klimaların ihtiyaçlarını gideriyor.

Esa Teknik Servis telefon numaralarından klimalarının montajı için arama yapan kişilere İstanbul’da hangi semtte ikamet ettiklerini öğrenerek gün içinde verilen adrese ulaşıp montaj yapıyorlar. İstanbul’un merkezine uzak semti veya yakın semti ayırt etmeden aynı kalitede hizmet veriyorlar.